З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

В школі були проведені тематичні години “Крим -це Україна”.

Урок мужності «Герої не вмирають. Герої їдуть небеса» присвячений  вшануванні пам’яті героїв Небесної сотні,  який відбувся 19 лютого 2021 року для учнів 3 класу Херсонської початкової школи № 7 Херсонської міської ради   в  рамках проєкту «biblioРукавичка «СІМ-СІМ»»,  та сприяв розвитку рівня знань дітей про історичні події. Історія нашого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні донести учням, щоб вони пам’ятали і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Донести до дітей інформаію про заснування Міжнародного дня рідної мови допоміг виховний урок «Співоча, калинова – українська наша мова», який відбувся 19 лютого 2021 року у групах «Усмішка», «Веселка», «Ромашка», «Бджілка», «Сонечко», «Зірочка». Урок допоміг розширити знання малечі про українську мову, викликав бажання милуватися її красою. Вони дізнавались за допомогою поетичного слова її велич та красу.

В рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА», учнями Херсонської початкової школи № 7 Херсонської міської ради розпочався флешмоб «Подаруй ранкову усмішку». Саме сьогодні, 17 лютого багато хто відзначає неофіційне свято – Всесвітній день спонтанного прояву доброти. 
    Точного визначення про те, хто започаткував традицію святкувати цей день, немає. За наявною інформацією, свій початок свято розпочалось в США, а в даний час здобуло популярність далеко за межами Америки. За ще однією версією, День спонтанного прояву доброти почали святкувати в Новій Зеландії на початку нинішнього тисячоліття. Свято не має політичного, релігійного або іншого забарвлення і покликане нагадати людству про роль добра в житті. Тож, давайте подаруємо ранкову усмішку друг другу.

Оксана Олексюк керівник проекту «biblioРУКАВИЧКА».

Ті зустрічання звалися дружбою,Ну, а була тож справжня любов.

З пісні Миколи Братана «Верби над ставом»

14.02.2021

Дошкільний вік  – вік казки. Саме в цьому віці дитина проявляє сильну тягу до всього казкового, надзвичайного, чудесного. Так 11.02.2021 року, в рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА» СІМ-СІМ Херсонській початковій школі №7 продовжує свою роботу театральний інтерактивний артмайданчик українською народною казкою «Колобок», де головні герої діти групи «Ромашка». Діти ознайомились з особливостями пальчикового театру. Цей вид театру називають ще домашнім, коли сцену можна зробити зі стільця, коробки, столу тощо. Пальчиковий театр надає можливість дітям спробувати себе в ролі артистів, стимулює та розвиває почуття прекрасного, здійснює естетичне виховання, підвищує культурний рівень, розширює кругозір.

Керівник проекту Оксана Олексюк

Щоб вберегти своє життя і життя своїх близьких, ми маємо дотримуватись багатьох правил, у тому числі – пожежної безпеки. Так, в рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА», для дітей групи «Усмішка» 10.02.2021 року проведена виховна година «Пожежна безпека». Урок формує у дітей знання про правила пожежної безпеки, як уникати небезпечних ситуацій, пов’язаних із використанням відкритого вогню, електроприладів, нагрівальних пристроїв тощо. Виховна година виховує відповідальність та обережність дітей до вогню.

Триває тиждень безпечного Інтернета…

Триває місячник художньо-естетичного виховання. В рамках проекту «biblioРУКАВИЧКА» 5.02.2021 року на уроках народного мистецтва «Узори народжені серцем» наші вихованці ознайомились з вишиванням, як одним із видів українського декоративно-прикладного мистецтва. Вони змогли переглянути орнаменти української вишивки, навчались бачити спільне і відмінне в одязі хлопчиків і дівчаток. Розширили свої знання про історію українського рукоділля. Запропонована виставка робіт «Руками створена краса…» не залишила байдужих. Проведений урок формує у дітей шанобливого ставлення до традицій українського народу.

В бібліотеці з 3 по 10 лютого 2021 року в рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА» проходить тиждень безпечного Інтернету. Для учнів  школи представлена книжкова виставка «Інтернет: територія безпеки», де школярі з задоволенням переглянули не тільки літературу по наданій темі, а і  переглянули повчальні мультфільми: «Нові корисні підказки», «Увага! Інтернет!», ” Безпечний Інтернет. Найжахливіший день Петрика». Читачі бібліотеки дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила Інтернет спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись, а також познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами.  Бібліотекарем розроблені та роздані пам’ятки для учнів та їх батьків про дотримання правил безпечного користування Інтернетом. Протягом тижня ми запрошуємо в бібліотеку на  інформаційну хвилинку «День безпечного Інтернету ».

Керівник проекту «biblioРУКАВИЧКА» ОксанаОЛЕКСЮК

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.Саме в цей день в рамках проєкту «BiblioРУКАВИЧКА», учні 3 класу Херсонської початкової школи № 7 Херсонської міської ради, поглибили свої знання про подвиг українських юнаків під Крутими. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

#ОксанаОЛЕКСЮК

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день учні 1 класу Херсонської початкової школи № 7 Херсонської міської ради, поглибили свої знання про Голокост під час Другої Світової війни на території Східної Європи та нашої країни. В рамках проєкту «BiblioРУКАВИЧКА», на бібліотечному уроці –реквіємі «Свіча пам’яті про Голокост не згасне» учні ознайомились з темою Голокосту, як одним із прикладів жорстокого ставлення фашистів до людей. Урок формує у учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, виховує толерантність та повагу до інших народів.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Гадаєте,найцікавіше, що є у квартирі кожної   української родини – комп’ютер і телевізор? А от і ні! Наприклад непосидючий Тарасик, якому цікаво все на світі, в книзі Олега Олексюка дуже сподобався дітям. Тож  в рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА» при Херсонській початковій школі №7 24.12.2020 року в бібліотеці відбувся АртПортрет «Олег Олексюк – дитячий письменник», де маленькі читачі мали змогу побачити книги  із популярної серії видань бібліотечки Артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» при Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, де само і є книга та збірник пісень для дітей «Творчий час». Діти зачитували на пам’ять вірші дитячого письменника, знайомились з новими дитячими віршами які ще не надруковані, та по закінченню заходу школярки Уляна Смирнова та Поліна Козіна заспівали пісню на музику Андрія Белецького та слова Олега Олексюка «Співаймо, друзі, разом» під керівництвом музичного керівника Дар’ї Абдурашитовой. Новий 2021 рік діти зустрічали з позитивними емоціями.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Зимова пора — саме час провести вечір за гарною книгою з вашою дитиною. А також можливість почитати дітлахам українську народну казку «Як вовк рибку ловив», бо саме змалечку приживається любов до літератури. В рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА» СІМ-СІМ при Херсонській початковій школі №7 продовжує свою роботу театральний інтерактивний артмайданчик. Саме казки містять у собі історії, які навчають дітей найкращим людським рисам, таким як доброта, дружба, вірність та небайдужість до навколишнього світу. До вашої уваги наша казочка, де головні актори наші діти.

#ОксанаОЛЕКСЮК

В рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА» СІМ-СІМ Херсонській початковій школі №7 до Всесвітнього дня прав людини для учнів 3 класу, проведено культурно просвітницький захід «Конвнція ООН про права дитини», де учні дізнались про їх права та свободи, визначені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини. Перегляд презентації « Великі права маленької людини» виховує у учнів поважне ставлення до власної особистості та інших. З’ясовувати суть поняття «права людини» допомогла пізнавально-правова вікторина «Я маю право».

#ОксанаОЛЕКСЮК

В рамках проєкту «biblioРУКАВИЧКА» СІМ-СІМ при Херсонській початковій школі №7 11.12.2020року розпочав свою роботу театральний інтерактивний артмайданчик українською народною казкою «Рукавичка», де головні герої діти. Театральний артмайданчик формує та розвиває творчі здібностей дошкільнят засобами театрального мистецтва. Викликає інтерес до театрально-ігрової діяльності, розвиває вміння стежити за розвитком дії у ляльковій виставі. Розвиває мовлення, збагачувати словник, навчає виразності промовляння тексту. Розвиває увагу, пам’ять та мислення. Формує вміння передавати інтонацією, жестами та рухами основні людські емоції. Тож найкращі актори це наші діти!

#ОксанаОЛЕКСЮК

Урок мужності «Захисники Вітчизни», який відбувся 7 грудня для учнів 3 класу (класний керівник Олена Кирпиченко) Херсонської початкової школи № 7 Херсонської міської ради в рамках проєкту «biblioРукавичка «СІМ-СІМ»», сприяв розвитку рівня знань школярів про Збройні Сили України та вихованню у школярів почуття патріотизму і любові до рідного краю. Урок мужності проведено з метою формування та розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу героїв сьогодення. Проєкт«biblioРукавичка «СІМ-СІМ» Херсонської початкової школи №7» стартував 7 грудня 2020 рок.

#ОксанаОЛЕКСЮК

.

6 грудня, українці відзначають важливе державне свято – День Збройних сил України. Воно було встановлене постановою Верховної Ради України в 1993 році. Для учнів в бібліотеці Херсонської початкової школи №7 представлена літературна інсталяція «Мужність на варті миру». Ми вітаємо нашу гордість і найцінніше багатство України – всіх військовослужбовців України. Ви – наші захисники, надія і опора. Ви – охоронці спокою та мирного неба над головою.

#ОксанаОЛЕКСЮК

.

Існує безліч винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшість з цих відкриттів вже використовуються в нашому повсякденному житті. Чи можна бути винахідником у наш час? Так можна. І це ми зробили на бібліотечному медіа уроці «Діти винахідники» з учнями 2 –го класу на тижні Stem – освіти, який відбувся 4.12.2020 року.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Діти – великі творці та вигадники. Діти здатні бачити та сприймати навколишній світ інакше, не так, як ми –дорослі. Тому часом здатні вразити нас своїми творіннями й винаходами! Бібліотечний медіа урок «Винахідники світу», який проводився на тижні Stem – освіти, звернув увагу дітей спостерігати за об’єктами навколишнього світу, робити висновки та узагальнювати результати власних спостережень.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Море казок створив народ. То наш неоціненний скарб. Продовжуючи народні традиції, сучасні письменники створюють нові казки, з якими школярі ознайомилися на бібліотечнім медіа уроці «Подорож в країну казок», який пройшов 3.12.2020 року.

#ОксанаОЛЕКСЮК

.

21.11.2020 року проведена виховна година «Народжені вмерти за Батьківщину – залишаються жити у віках»для учнів школи і приурочена Дню Гідності та Свободи України. Школярі розширили свої знання про події Євромайдану та ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Пригадати події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках та розширити знання учнів про революцію Гідності та Свободи допомогли книжкова виставка «Події що змінили долю України..» та урок мужності «День Гідності та Свободи України…», який відбувся в бібліотеці 21.11.2020 року. Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут і родинна злагода в домівках! Нехай не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави!

#ОксанаОЛЕКСЮК

В рамках тижня «Хай щастю дитини не буде кінця…», який ми святкуємо 20.11.2020 року, для першої старшої групи «Веселка»,  було проведено  свято «20 листопада – Міжнародний день захисту дитини». Мета заходу: ознайомити дітей з поняттям «право», «Конституція», «Декларація», «Конвенція». Діти – це найдорожче, саме безцінне, найчистіше і світле, що є на нашій планеті. Нехай кожна дитина буде щаслива, усміхнена і здорова!

#ОксанаОЛЕКСЮК

У Міжнародний день дитини  в рамках тижня «Хай щастю дитини не буде кінця…», який ми святкуємо 20.11.2020 року, в бібліотеці на інтерактивному заході «Книжкові герої, їх права та обов’язки» розповідалось про ставлення до людини. Знайомили дітей з поняттям «право», «Конституція», «Декларація», «Конвенція». Нехай увага до маленьких людей і їхніх проблем принесе свої плоди у вигляді щасливих доль і подяки. Ми щиро віримо що, любов до дітей наповнює життя новим змістом і радістю, дарує лише позитивні емоції.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Продовжувати уявлення про права дитини допоміг захід присвячений Всесвітньому дню дитини, який ми святкували 20.11.2020 року. Ознайомити дітей з поняттям «право», «Конституція», «Декларація», «Конвенція» допоміг інтерактивний бібліотечний урок «Хай щастю дитини не буде кінця…».  Акцентували увагу на правах дитини, які порушуються в родині, у школі. Захід з дітьми розвиває увагу, старанність. Виховує повагу до своєї сім’ї, друзів, оточуючих.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю. Важливу роль у популяризації екологічних знань відіграє виставкова робота бібліотеки, як от: 1.11.2020 року представлена тематично-книжкова  поличка  на тему: «Хай квітує Земля» де були представлені найцікавіші книжки про квіти.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Інтерактивна гра «Увійди в природу другом…» долучив учнів до бережного ставлення до зелених насаджень, потреби у спілкуванні дітей з природою, засвоєння норм відповідальної поведінки щодо її збереження.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять до Дня визволення України від фашистських загарбників написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. В шкільній 28.10.2020 року бібліотеці учні ознайомилися з тематичною експозицією «Є в пам’яті і біль, і подяка…» яка поглибила знання учнів з історії ІІ світової війни.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Не залишила байдужих і  книжкова виставка – хроніка  «Пам’ятаємо твій подвиг, солдат…» книжки представлені на виставці показують наскільки сьогодні важливо пам’ятати урок історії та подвиг наших дідів і прадідів.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Виховувати почуття патріотизму у учнів і гордість за людей своєї землі допоміг літературно-історичний перегляд «На пам’ять не покладено табу…» учні сприймають урок минулого серцем, щоб пам’ятати, якою ціною здобуто перемогу в цій війні. Заходи які пройшли в нашій школі формують  у дітей почуття гідності, доброти , милосердя.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Родинна виставка «Обереги української родини» відбулась 26.10.2020 року в бібліотеці. Виставка мала мету: залучити учнів до вивчення національних оберегів, розширити знання про історію і сучасність оберегу. Виховувати шанобливе ставлення до звичаїв і традицій українського народу, почуття патріотизму, усвідомлення своєї національної неповторності.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Інтерактивний бібліотечний урок, який відбувся 23.10.2020 року “Словники, довідники, енциклопедії” був цікавий та захоплюючий. Мета уроку ознайомити дітей з існуючою довідковою літературою, навчати дітей користуватись словниками, енциклопедіями, виховувати інтерес і потребу до роботи з довідковою літературою. До уваги школярів запропонована книжкова -виставка “Знай. Умій. Користуйся.”

#ОксанаОЛЕКСЮК

Зустрiч з українським поетом Олегом Олексюком, член Національної спілки письменників України, заслуженим працівником культури України відбулась 22.10.2020 року на літературно-поетичній годині «Письменники – ювіляри 2020 року». Діти дізнались про життєвий шлях дитячого письменника, та були ознайомленні з його творчістю.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Виставка – презентація «Ми пишаємось Вами…», яка відбулась 22.10.2020 року в бібліотеці байдужих не залишила. Книги Олега Олексюка, представлені на виставці, різноманітні за тематикою, жанровими особливостями, але кожна з них цікава по-своєму. Завдяки книжковому каскаду всі мали змогу ближче познайомитися з творчістю письменника ювіляра.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Потрапити в казкову країну допомогла бібліоподорож «Країна казкова-країна чудова», яка відбулась 19.10.2020 року в бібліотеці для учнів школи. Гарного настрою та чарівних героїв в казковій подорожі!  

#ОксанаОЛЕКСЮК

Літературна подорож «Знай, люби, бережи історію свого народу», яка відбулась 13.10.2020 року, розширила знання учнів щодо народних традицій та вірувань наших предків, героїчного минулого України, зокрема історичних постатей та історії рідного краю.

#ОксанаОЛЕКСЮК

12.10.2020 року в бібліотеці, поглибити знання учнів про Херсонщину, її культурні традиції, сторінки історії, архітектурні та історичні пам’ятники допомогла нашим учням книжково-тематична поличка «Херсон у моєму серці». Ознайомлення з книжками про рідний край, виховує у  почуття гордості за рідний край, любов до Батьківщини, вміти шанувати славетні імена наших земляків, берегти та примножувати всі багатства Херсонщини.

#ОксанаОЛЕКСЮК

Шановні наші вчителі! Вітаю Вас з вашим професійним святом. Ваше терпіння, ваша стійкість і самовідданість, ваша чуйність і любов до кожного учня – неймовірна непосильна праця! Спасибі вам за те, що ви поруч у найважчі моменти. Я бажаю Вам любові до вашої роботи, нескінченного здоров’я і натхнення, миру та нових педагогічних звершень!

24 вересня 2020 року  вихованці першої старшої групи дитячого садка вперше завітали в  храм мудросі,  у світ дитячої книги – бібліотеку. Допитливі малята уважно слухали розповідь про бібліотеку та її «жителів» – книжок. Діти дізнались, що означає слово «бібліотека», коли з’явилися перша паперова та перша друкована книги, ознайомились з правилами користування бібліотекою. Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим і казковим. Цікавим доповненням екскурсії став захоплюючий аукціон загадок. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому. Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась.

Дорогі наші бібліотекарі! Найщиріші вітання з нагоди свята – Всеукраїнського дня бібліотек. Бажаємо вам нових трудових звершень, успіхів у вашій почесній справі, невичерпної енергії, оптимізму, міцного здоров’я, щасливої долі, родинного тепла і вдумливих,допитливих, розумних, талановитих і добрих серцем читачів.

Перелік сайтів на яких можна скачати елетронні версії підручників для початкової школи:

http://pidruchniki.in.ua/  (читати онлайн)

http://pidruchnyk.com.ua/ (читати онлайн, скачати)

http://4book.org/ (читати онлайн, скачати)

http://portfel.at.ua/ (читати онлайн, скачати)

http://shkola.in.ua/ (читати онлайн)

http://pidruchniki.net/ (скачати)