Обґрунтування та технічні вимоги проведення процедур закупівель

КЕКВ 2271 “Оплата теплопостачання” ДК 021:2015; 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (Послуги з централізованого постачання теплової енергії). Обґрунтування застосування переговорної процедури (скороченої)

Згідно ч. 1 ст. 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону, в тому числі така процедура може бути застосована якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків:

– предмет закупівлі полягає у створенні або придбанні витвору мистецтва або художнього виконання;

– укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного або мистецького конкурсу;

– відсутність конкуренції з технічних причин;

– існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності;

– укладення договору з постачальником “останньої надії” на постачання електричної енергії або природного газу;

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 40 Закону повідомлення про намір укласти договір повинно містити в тому числі обґрунтування застосування переговорної процедури.

Виходячи з вищевикладеного, закупівлю послуг теплопостачання (ДК 021:2015;  09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція) (Послуги з централізованого постачання теплової енергії) здійснити шляхом застосування переговорної процедури закупівлі з  підстави, що визначена п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону, а саме: відсутність конкуренції з технічних причин.

Відповідно до підпункту 21 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10.09.2014 року N 715/2014, Національна комісія здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, формує та веде реєстри суб’єктів природних монополій, діяльність яких регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Акціонерне товариство «Херсонська теплоелектроцентраль», займає монопольне (домінуюче) становище на ринку транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, про що зазначено у пункті 90  РЕЄСТРУ СУБ’ЄКТІВ ПРИРОДНИХ МОНОПОЛІЙ У СФЕРАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ, ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ, СТАНОМ НА 31.01.2021 по Херсонській області, який розміщено на офіційному веб – сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (http://www.nerc.gov.ua).

Крім того, монопольне (домінуюче) становище акціонерного товариства «Херсонська теплоелектроцентраль» підтверджується пунктом 90 Зведеного переліку суб’єктів природних монополій станом на 31.01.2021 по Херсонській області, який відповідно до вимог  частини другої статті 5 Закону України «Про природні монополії», розміщено на офіційному веб–сайті Антимонопольного комітету України (http://www.amc.gov.ua), порядок ведення, якого затверджено розпорядженням Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 № 874-р «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій».

Акціонерне товариство «Херсонська теплоелектроцентраль» має відповідні ліцензії видані Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а саме на:

– транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами – ліцензія серії АЕ № 522297;

–    постачання теплової енергії – ліцензія серії АЕ № 522298.

Теплові мережі, які знаходяться на території Школи № 7 та технічно приєднані до теплових мереж у приміщеннях, знаходяться на балансі, експлуатуються і обслуговуються тільки акціонерним товариством «Херсонська теплоелектроцентраль». Тому, ніякий інший суб’єкт господарювання технічно не в змозі здійснити постачання теплової енергії Школі № 7.

Акціонерне товариство «Херсонська теплоелектроцентраль» з технічних причин є єдиним постачальником теплової енергії для потреб Школи № 7 відповідно до наявності права доступу до мережі і тому конкуренція в даному випадку відсутня за відсутності при цьому альтернативи.

Враховуючи вищевикладене, керуючись підпунктом 2 пункту 2 статті 40  Закону, уповноваженою особою  Школи № 7  було вирішено: обрати процедуру закупівлі у 2021 році код  ДК 021:2015;  09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція (Послуги з централізованого постачання теплової енергії)  шляхом застосування переговорної процедури (скороченої) закупівлі на суму 524 875,28 грн., (з яких 31302,00 грн. – власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства)  та  493573,28 грн. –  місцевий бюджет) з урахуванням ПДВ на загальну кількість 262 Гкал. у акціонерного товариства  «Херсонська теплоелектроцентраль».