Порядок пропускного режиму

Додаток

                                                                    до наказу директора

                                                                    від  31.08.2018 № 206

                                                                    на рішення виконавчого комітету

                                                                    Херсонської міської ради

                                                                    від 19.06.18 № 204

Порядок

організації пропускного режиму та правил відвідування

Херсонського навчально-виховного комплексу № 7

Зміни до окремих пунктів розділу , пов’язаних з COVID -19

Внести зміни до окремих пунктів розділу 2 та викласти їх у наступній редакції на час карантинних обмежень, пов’язаних з COVID -19 (з 01.09.2020 р.)

2.2. Порядок входу – виходу за класами та групами наступним чином: ясла, молодша група «Зірочка», старша група «Бджілка» – заходять по своїм окремим входам; 1,2 клас – через центральний вхід правими сходами; група № 4, 3 клас – через аварійний вихід лівими сходами.

2.7. Батьки вихованців, учнів приводять дітей на закріплені майданчики, проходять температурний скрінінг, і у разі температури тіла не вище 37,2, залишають дитину вихователю, вчителю.

  У разі негоди батьки доводять дитину до центрального або аварійного входу, дверей роздягальні, де дитину зустріне помічник вихователя або сестра медична старша, які проведуть дитину до групи, класу.

  На час карантинних обмежень скасувати п. 2.11.

  Внести зміни до пунктів розділу  3:

  3.3. Вихователі, вчителі зустрічають дітей в теплий період на майданчиках, а при несприятливих погодних умовах перед входом до групи (ясельна група, групи № 3,5); група № 4 – помічник вихователя біля центрального входу; 1,2 клас – сестра медична старша – на центральному вході.

  3.4. Батьківські збори проводити у форматі онлайн-зустрічей, або на свіжому повітрі, дотримуючись соціальної дистанції попередивши про це адміністрацію закладу.

        Внести зміни до пунктів розділу  4:

        4.1. Батьки здобувачів освіти не допускаються до приміщення будівлі закладу.

        На час карантинних обмежень скасувати п. 4.2, 4.3, 4.4, 4.6.

        4.5. Прийом батьків з особистих питань адміністрація здійснює за

тел. 35-49-43, або батьки надсилають письмову заяву на електрону пошту E-mail:school7_kherson@ukr.net, або на сайті  Web:https:// school7.ks.ua, або у письмовому вигляді і залишають у скринці на центральному вході.

          Внести зміни до пунктів розділу  5:

         5.1. Відвідувачі проходять у будівлю закладу тільки через центральний вхід в захисних масках, продезінфікувавши руки та пройшовши температурний скрініг.

           5.2. Посадові особи, які прибули до закладу з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора.

         На час карантинних обмежень скасувати п. 5.4, 5.5.

           Внести зміни до пунктів розділу  9:         

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю ЗО за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або

заступника директора в захисних масках, продезінфікувавши руки та пройшовши температурний скрініг.

          9.2. Представники засобів масової інформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території закладу, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора в захисних масках, продезінфікувавши руки та пройшовши температурний скрініг.

        Внести зміни до пунктів розділу  10:

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення, на територію закладу для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступника директора з адміністративно-господарчої роботи в захисних масках, продезінфікувавши руки та пройшовши температурний скрініг.

         1.Загальні засади

1.1. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» № 7 (далі – Порядок),  розроблено на підставі Примірного порядку пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти міста Херсона», затвердженого рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 19.06.2018 за № 204 з метою створення безпечних умов для учнів, вихованців, працівників закладів освіти, запобігання небезпечним ситуаціям,  проникненню сторонніх осіб, виносу (вивозу) майна закладів, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної, попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників, учнів та вихованців закладів освіти.

1.2. Даний Порядок обговорено на зборах трудового колективу, батьківських зборах, раді Херсонського навчально-виховного комплексу № 7 (далі – Комплексу).

1.3. Пропускний режимсукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, виносу (вивозу) майна на територію чи з території закладу освіти. Пропускний режим в будівлі НВК передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності Комплексу і визначає порядок пропуску учнів або вихованців, працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень комплексу.

1.4. Охорона приміщень забезпечується сторожами комплексу у нічний час, вихідні та святкові дні, охоронцями упродовж навчального року з 8.00 до 18.00 у разі укладання договору.

1.5.Виконання вимог, що визначаються  Порядком є обов’язковими для всіх працівників, які постійно або тимчасово працюють у комплексі, учнів, вихованців та  їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території та у приміщеннях закладу.

1.7.Даний Порядок розміщується на стендах у вестибюлі першого поверху будівлі.

1.8. Цей Порядок є обов’язковим до виконання всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами закладу.

2.Порядок проходу в будівлю Комплексу для учнів та  вихованців

2.1. Пропускний режим у будівлю закладу, а також відкривання/закривання дверей напочатку/наприкінці робочого дня забезпечує охоронець.

2.2.Учні, вихованці проходять в будівлю через центральний вхід та допоміжні входи з 7.30.

2.3.Вихід учнів, вихованців з будівлі на уроки фізичної культури, прогулянки, на екскурсії чи на інші позашкільні заходи відбувається організовано і в супроводі вчителя, вихователя.

2.4.Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються до школи у канікулярні, вихідні та святкові дні згідно з розкладом занять або в супроводі відповідального за проведення такого заходу.

2.5.Під час канікул учні проходять до школи згідно з планом заходів із учнями на канікулах, затвердженим директором школи, у супроводі вчителя, який проводить захід.

2.6.До школи учні заходять в шкільній формі або в одязі ділового стилю.

2.7.Вихованці дошкільного підрозділу проходять у заклад тільки в супроводі батьків або осіб, що їх замінюють, які передають дітей безпосередньо вихователю.

2.8. Після прийому дітей (з 7.30-8.30) двері ІІ молодщої групи, ІІІ групи, V групи вихователь зачиняє зсередини до виходу з дітьми на прогулянку.

2.9. О 8.30 охоронець зачиняє центральні ворота та пропускає відвідувачів за дзвінком, з’ясувавши причини відвідування. Відкриває ворота охоронець о 15.30.

2.10. На період закінчення І зміни у дошкільному підрозділі та початку ІІ зміни, часу обідньої перерви працівників з 12.30 охоронець відчиняє ворота та зачиняє їх о 13.30.

У разі запізнення дітей з поважних причин, або необхідності раніше забрати дитину, батьки повідомляють про це педагога, який, в свою чергу, письмово інформує охоронця.

2.11. У разі необхідності перебування учня, вихованця у черговій групі, батьки зранку передають дитину вихователю у чергову групу, про що той робить запис у відповідний журнал. Після 17.00 та 18.00 для учнів, вихованця (крім ІІ молодшої групи) педагог приводить дітей до чергової групи та робить запис у журналі. Якщо батьки не забрали дитину з чергової групи до 19.00, вихователь телефонує педагогам, що дитина залишилася, і ті, в свою чергу, телефонують батькам і координують дії щодо скорішого повернення дитини додому. Якщо зв’язку з батьками немає, інформують про це адміністрацію і далі діють за вказівками адміністрації. 

3.Пропускний режим працівників Комплексу

3.1.Адміністрація та інші працівники закладу знаходяться у приміщенні закладу відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклади згідно з графіком роботи.

3.2.Педагогам необхідно приходити до закладу за 15-20 хвилин до початку роботи.

3.3.Вихователі зустрічають дітей в теплий період на майданчиках, а при несприятливих погодних умовах – у групі. 

3.4. Адміністрація закладу зобов’язана заздалегідь попередити чергового сторожа або іншу відповідальну особу про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

4. Пропускний режим для батьків учнів (вихованців) або осіб, які їх замінюють

4.1.Батьки учнів або особи, які їх замінюють, проходять до будівлі Комплексу через центральний вхід, в усній формі повідомляють своє прізвище, ім’я, по-батькові, ім’я своєї дитини, клас (групу), в якому вона навчається. Черговий звіряє інформацію батьків або осіб, які їх замінюють, зі списком класу (групи) та з’ясувавши мету приходу, пропускає у приміщення Комплексу або викликає вказаного працівника.

4.2. З педагогами батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків, у дошкільному приміщенні – коли забирають дитину додому. І лише в екстрених випадках – під час шкільних перерв. Адміністрація закладу зобов’язана заздалегідь попередити чергового сторожа або іншу відповідальну особу про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

4.3.Педагоги зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

4.4.Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до закладу з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами. Сумки необхідно залишити на вахті у чергового і, в деяких випадках за вимогою чергового, надати дозвіл на їхній огляд.

4.5.Прохід до закладу батьків з особистих питань до адміністрації можливий у години прийому або за попередньою домовленістю, про що чергового інформують заздалегідь.

4.6.У випадках незапланованого приходу до закладу батьків учнів, вихованців або осіб, які їх замінюють, черговий  з’ясовує мету їхнього приходу і пропускає в будівлю комплексу, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у журналі обліку відвідувачів.

4.7.Для батьків першокласників, новоприбулих вихованців, учнів або осіб,  які їх замінюють, протягом серпня-вересня встановлюється адаптивний пропускний режим у відповідності до режиму роботи груп, розкладу навчальних занять, котрий обумовлюється окремо вихователями, класними керівниками на батьківських зборах та відповідним розпорядженням. Вихователі, вчителі надають охоронцю, сторожу списки новоприбулих дітей, батьків.

5. Пропускний режим для відвідувачів Комплексу

5.1.Відвідувачі проходять у будівлю закладу тільки через центральний вхід.

5.2.Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують ЗО за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа державного зразка, що посвідчує особу, за погодженням з директором закладу (особою, що його заміняє), і залишають запис у журналі обліку відвідувачів (далі–Журнал).

5.3.Посадові особи, які прибули до закладу з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора після відповідної реєстрації в Журналі.

5.4.Групи осіб, що відвідують комплекс для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації закладу та за списками учасників і при наданні документа, що посвідчує особу.

5.5.На прийом до директора НВК, за попередньою домовленістю або в дні прийому,  відвідувачі пропускаються в одязі, прийнятому в державних установах, в адекватному стані (визначається візуально).

5.6. Для виклику працівника закладу або представника адміністрації необхідно звертатися до охоронця, а той через діловода викликає працівника.

5.7.При відвідуванні комплексу відвідувач зобов’язаний за проханням чергового надати на візуальний огляд принесені з собою речі, які викликають підозру, для недопущення внесення в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

5.8. У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, небезпечних предметів, черговий  затримує відвідувача і доповідає про випадок представнику  адміністрації комплексу та діє у відповідності до отриманих вказівок.

5.9. У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних із допуском відвідувачів до будівлі комплексу, черговий діє за вказівками   директора закладу або його заступника.

5.10. Прохід територією комплексу дозволено лише відвідувачам навчального закладу. Без відповідного дозволу адміністрації  знаходження на території Комплексу та прохід нею  стороннім особам заборонено.

6. Пропускний режим для автотранспортних засобів

6.1. Порядок в’їзду/виїзду автотранспорту на територію Комплексу встановлюється дозволом адміністрації закладу.

6.2. Допуск без обмежень на територію комплексу дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

6.3. Паркування автомобільного транспорту на території закладу та біля центральних воріт без дозволу адміністрації заборонено.

7. Правила поведінки відвідувачів НВК

7.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні закладу зобов’язані:

7.1.1. Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2. Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів, вихованців та інших відвідувачів закладу.

7.1.3. Виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників закладу.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією,  працівниками комплексу їх службових обов’язків.

7.1.5. Зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому).

7.1.6. Бережливо ставитися до майна  комплексу, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу.

7.1.7. При вході до будівлі  комплексу відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відеозаписуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби у чергового з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі ЗО.

7.2.  Відвідувачам НВК забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях ЗО без дозволу на те адміністрації, чергового чи педагога.

7.2.2. Виносити з приміщення закладу документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3. Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією навчального закладу.

7.2.4. Приносити до закладу алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї та інших засобів), а також габаритні особисті речі.

7.2.5. Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території комплексу. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6. Вести розмови з мобільного телефону в усіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюля.

7.2.7. Входити до закладу в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з домашніми тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами, а також в брудному одязі.

7.2.8. Факти порушень громадського порядку і завдані збитки НВК фіксуються в установленому порядку уповноваженими особами, котрі здійснюють пропускний режим.

7.3. Відповідальність відвідувачів Комплексу за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування Комплексу:

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем комплексу пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження черговим або працівником закладу та може бути відмовлено у пропуску до приміщень закладу.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних  дій черговий або адміністрація закладу повідомляє про це правоохоронні органи.

7.3.3. У випадку навмисного чи ненавмисного пошкодження або знищення майна комплексу на винних осіб згідно з чинним законодавством поряд із адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

8. Порядок пропуску з табельною зброєю та іншими засобами, забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння

8.1. Прохід осіб в приміщення Комплексу з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язківза наявності службового посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю ЗО за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або заступника директора.

9.2. Представники засобів масової інформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території комплексу, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора.

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території НВК

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення, на територію комплексу для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступника директора з адміністративно-господарчої роботи.

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територіюзакладу на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів Комплексу з приміщень та порядок їхньої охорони

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів комплексу при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок охорони приміщень розробляються адміністрацією закладу, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної  безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

12.2. За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні закладу на видному й доступному для відвідувачів місці.

12.3. Пропуск відвідувачів у приміщення комплексу припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації,–забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію комплексу.

13.Контроль та відповідальність за організацію пропускного режиму

в Комплексі

13.1.Загальний контроль, керівництво та відповідальність за організацію пропускного режиму в закладі, дотримання Порядку пропускного режиму та правил відвідування закладу всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами  покладається на директора.

13.2. Директор наказом призначає відповідальних по закладу за здійснення заходів пропускного режиму та дотримання норм Порядку учасниками освітнього процесу та відвідувачами  відповідно до  розподілу обов’язків.