Порядок реагування на доведені випадки булінгу

Затверджений наказом від 01.09.2020 року №107

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в школі та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1.      У разі надходження  заяви про факти булінгу (цькування) директор скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) для повного і неупередженого розслідування, прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування.

2.      Директор повідомляє уповноваженим підрозділам органам Національної поліції України та службі у справах захисту дітей про випадки булінгу (цькування) у закладі.

3.      Згідно з КУпАП булінг (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг (цькування) вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу тягне за собою накладення на нього штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 процентів заробітку.

4.      Комісія розробляє заходи для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

5.      Директор забезпечує виконання заходів щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг, розроблених комісією.