Профілактика булінгу

Шановні батьки та діти!

З метою попередження булінгу просимо ознайомитись з наступною інформацією та порадами.

0 800 213 103

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України

0 800 500 225

49-20-01

(099) 328 75 15

«Гаряча лінія» Головного територіального управління юстиції у Херсонській області з питань запобігання булінгу, що функціонує у робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

Памятайте: Ваша дитина не обовязково скаже вам, що виникла проблема. Діти можуть подумати, що Вас це засмутить, що Ви заберете їх телефон, або їх може просто бентежити, що ви будете втручатися. Навіть якщо Ваша дитина про це не говорить, Ви можете побачити ознаки того, що вона є обєктом булінгу.

Булінг (builying, від англ.buily – хуліган, забіяка, грубіян, насильник) визначається як пригноблення, дискримінація, цькування. Булінг – це соціальне явище, характерне переважно для організованих дитячих колективів, у першу чергу, школі.

Булінгом називається агресія одних дітей стосовно інших, коли наявні нерівність сил агресора та жертви, агресія має тенденцію повторюватися, при цьому відповідь жертви показує, як сильно її зачепило те, що відбувається.

Ознаки булінгу:

• Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати чи почуватися хворими.
  • Вони можуть поводитися інакше, не так як звичайно.
  • Вони втрачають інтерес до участі в спільній діяльності з іншими учнями.

Як ви можете допомогти своїй дитині:

Співпрацюючи зі школою, щоб допомогти своїй дитині подолати проблему булінгу, ви показуєте власним прикладом і відкрито заявляєте, що булінг – це погано.

Незалежно від віку, Ви можете допомогти, заохочуючи свою дитину говорити з вами про булінг і даючи такі поради:

• Зберігай спокій і обійди ситуацію.
  • Розкажи дорослому, якому ти довіряєш – вчителю, директору, психологу – про те, що трапилося, або повідом про це анонімно.
  • Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти наодинці із проблемою.

Дійте!

• Вислухайте свою дитину і запевніть її, що вона має право бути в безпеці.
  • Докладно зясуйте факти.
  • Допоможіть Вашій дитині зрозуміти, що є різниця між «донести», «пліткувати» чи «розповісти» і «доповісти».
  • Домовтеся про зустріч для бесіди з учителем Вашої дитини, іншим учителем, якому дитина довіряє, або директором чи заступником директора.
  • Намагайтеся зберігати спокій, щоб Ви могли підтримати свою дитину і запланувати разом з нею порядок дій.
  • Дотримуйтеся свого плану. Слідкуйте за поведінкою своєї дитини. Якщо ваші зустрічі з педагогами школи не допомогли зупините булінг, прийдіть до школи ще раз і поговоріть з директором. Виконайте ті кроки, що були узгоджені на зустрічі.
  • Зверніться до поліції, якщо булінг містить кримінальну поведінку.